Zabudowa mieszkaniowa

ZABUDOWA JEDNORODZINNAZESPÓŁ DOMÓW JEDNORODZINNYCH W BIELAWIE

CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIĘWZIĘCIA:

Zaprojektowano dwanaście dwukondygnacyjnych budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, w każdym budynku dwa lokale mieszkalne.

Przewidziano trzy typy budynków oznaczone A1, A2, B. Budynki na planie prostokąta, kryte dachem dwuspadowym z naczółkami i lukarnami. Dla każdego lokalu zaprojektowano 2 miejsca postojowe – jedno miejsce w garażu i jedno na terenie posesji lub dwa miejsca na terenie przed lokalem. Przy elewacji ogrodowej zaprojektowano tarasy. Pozostałą część działki przewidziano na zagospodarowanie zielenią.

DANE LICZBOWE:

powierzchnia działki 5295 m2
powierzchnia zabudowy 1630 m2
ilość budynków 12

liczba lokali mieszkalnych 24


ZABUDOWA SZEREGOWA WE WROCŁAWIU, UL. BIŁGORAJSKA

CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIĘWZIĘCIA:

Zaprojektowano zespół budynków składający się z 12 domów jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej oraz 4 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej uformowanych w postaci trzech szeregów. Wszystkie domy posiadają bardzo funkcjonalne, nowoczesne, jasne, przestronne, wnętrza. Projektowane segmenty posiadają dwa poziomy użytkowe; parter i poddasze. W każdym segmencie istnieje możliwość zainstalowania kominka. Przykryte są dwuspadowymi dachami krytymi dachówką cementową w kolorze grafitowym.

DANE LICZBOWE:

 • Powierzchnia opracowania: 5 510,0 m2
 • Powierzchnia zabudowy: 1 519,6 m2

ZABUDOWA SZEREGOWA W MĘDŁOWIE

CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIĘWZIĘCIA:

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę 27 domów jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej oraz 4 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, ustawionych w pięciu szeregach. Zaprojektowano cztery podstawowe typy segmentów oraz dodatkowe warianty w ramach jednego układu konstrukcyjnego. Zaprojektowane budynki charakterem i detalem wpisują się w klimat podmiejskiej zabudowy. Wszystkie posiadają bardzo funkcjonalne, nowoczesne, jasne, przestronne, wnętrza. Przykryte są dwuspadowymi dachami krytymi dachówką cementową. Projektowane segmenty posiadają dwa poziomy użytkowe; parter i poddasze.

Teren przeznaczony na zabudowę szeregową przedzielono dwoma ciągami pieszo-jezdnymi, aby zapewnić możliwość dojazdu dla projektowanych pięciu szeregów domów.

DANE LICZBOWE:

 • Powierzchnia opracowania: 12470 m2

ZABUDOWA SZEREGOWA W NADOLICACH

CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIĘWZIĘCIA:

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę 44 jednorodzinnych, wolnostojących budynków mieszkalnych jedno- oraz dwulokalowych z utwardzonymi podjazdami i chodnikami oraz budowę dróg wewnętrznych i przyłączy, do realizacji w trzech etapach.

Dla każdego budynku mieszkalnego zaprojektowano miejsca postojowe. Otoczenie domów stanowić będzie ogród z tarasem.

DANE LICZBOWE:

 • Powierzchnia opracowania: 42060,8 m2
 • Powierzchnia zabudowy: 6570,3 m2

OSIEDLE DOMÓW JEDNORODZINNYCH W PIETRZYKOWICACH

CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIĘWZIĘCIA:

W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano budowę 10 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej z garażem na terenie działki oraz 15 domów wolnostojących z garażem wbudowanym w bryłę budynku.

Zaprojektowane domy charakterem i detalem nawiązują do tradycyjnej wiejskiej zabudowy. Okładziny z kamienia, fragmenty muru pruskiego oraz okładzin klinkierowych tworzą swoisty klimat, doskonale wpasowujący się w otaczający krajobraz. Domy przekryte są dwuspadowymi dachami krytymi dachówką ceramiczną. Posiadają dwa poziomy użytkowe: parter i poddasze oraz trzeci techniczny poziom dostępny przez składane schody. Wnętrza bardzo funkcjonalne, nowoczesne, jasne i przestronne.

DANE LICZBOWE:

 • Powierzchnia opracowania: 3 544,0 m2
 • Powierzchnia zabudowy: 4 154,0 m2
 • Powierzchnia netto wszystkich budynków: 4 741,0 m2

ZABUDOWA WIELORODZINNABUDYNEK WIELORODZINNY WE WROCŁAWIU, UL. ZAGŁĘBIOWSKA

OBIEKT NOMINOWANY W KONKURSIE FASADA ROKU 2014

CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIĘWZIĘCIA:

W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego 5-kondygnacyjnego z niezbędną infrastrukturą techniczną, układem komunikacyjnym i zapleczem parkingowym. 
Zaprojektowano budynek niepodpiwniczony, z dachem płaskim, dwoma wbudowanymi na parterze garażami jednostanowiskowymi i kotłownią gazową na ostatniej kondygnacji budynku. Na parterze wydzielono dodatkowo pomieszczenie na rowery i hydrofornię. Mieszkania stanowią lokale dwu- i trzypokojowe, z osobną lub możliwą do wydzielenia kuchnią. Z każdego mieszkania wyjście na balkon. Bryła budynku oparta została na podstawie prostokąta. Dzięki różnej zabudowie balkonów uzyskano efekt rozczłonkowania bryły, jakby została złożona z klocków.
Budynek jest dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne, ze szczególnym uwzględnieniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

DANE LICZBOWE:

 • powierzchnia zabudowy: 331,71 m2
 • kubatura budynku: ok. 5153 m3
 • ilość mieszkań: 21

BUDYNEK MIESZKALNO-USŁUGOWY W OŁAWIE, UL.3 MAJA /UL.CHROBREGO

CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIĘWZIĘCIA:

W ramach zadania zaprojektowano budowę budynku wielorodzinnego, miejsc postojowych na samochody osobowe z dojazdami, oświetleniem terenu i odwodnieniem oraz linii kablowej n/n dla zasilania budynku.

Zaprojektowano budynek wielorodzinny, niepodpiwniczony, z trzema pełnymi kondygnacjami oraz czwartą niepełną w dachu mansardowym. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe z witrynami od strony ul. 3 Maja oraz od strony ciągu pieszego, na kolejnych dwóch kondygnacjach powtarzalnych – mieszkania. Jest to budynek plombowy dowiązujący do istniejącej zabudowy mieszkaniowej, z 4 klatkami schodowymi. Rozwiązania projektowe obiektu umożliwiają swobodny dostęp do pomieszczeń usługowych dla osób niepełnosprawnych.

Rozwiązania projektowe zostały uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu z uwagi na lokalizację obiektu w strefie konserwatorskiej „B”.

DANE LICZBOWE:

 • Powierzchnia terenu w granicach opracowania: 8441,00 m2
 • Powierzchnia zabudowy: 2340,35 m2
 • Powierzchnia użytkowa mieszkań: 2877,6 m2
 • Powierzchnia usługowa: 1917,44 m2
 • Kubatura budynku: 24 323,0 m3
 • Ilość mieszkań: 50